ABLE AB-RX WAL2 868 – Univerzális 2-csatornás külső rádióvevő (868 MHz)
Az ABLE AB-RX WAL2 868 egy robusztus, kültéri kivitelű rádióvevő egység, amely a zavarvédettebb 868,30 MHz-es frekvencián üzemel. Ez a vevőegység lehetővé teszi, hogy a ABLE Personal Pass sorozatú távirányítóival ne csak kapumotorokat, hanem szinte bármilyen egyéb elektromos berendezést is irányítson. A készülék IP55 védettségű házzal rendelkezik, így közvetlenül kültérre is felszerelhető, a kivehető sorkapcsok pedig jelentősen megkönnyítik a bekötést.
Főbb jellemzők:
- 2 független csatorna: Két különálló eszköz vagy funkció vezérlésére alkalmas.
- Rugalmas üzemmódok: Beállítható monostabil (impulzus), bistabile (kapcsoló) vagy időzített (timer) működésre.
- Nagy memória: Akár 1008 különböző kód tárolására képes, és jelzi, ha a memória megtelt.
- Programozhatóság: Alapszintű beállítások a készüléken található P1 gombbal, vagy haladó konfiguráció PROG2 programozóval és WINPPCL szoftverrel.
- Biztonság: Választható ugrókódos (ROLLING CODE) üzemmód az illetéktelen másolás ellen.
- Tápellátás: Széles tartományban működik (12-24V AC vagy 12-36V DC).
Műszaki adatok:
- Frekvencia: 868,30 MHz.
- Védettség: IP55 (por- és fröccsenő víz ellen védett).
- Üzemi hőmérséklet: -20°C és +60°C között.
- Méretek: 132 x 26 x 74 mm.
Összegzés:
Ez az eszköz egy "univerzális fordító", amely a távirányító rádiójelét fizikai kapcsolássá alakítja. Lehetővé teszi, hogy a meglévő V2 távirányítóival olyan eszközöket is vezéreljen, amelyek gyárilag nem rendelkeznek rádióvevővel, vagy más frekvencián működnek.
Főbb alkalmazási területek:
- Idegen gyártmányú kapuk integrálása: Ha más márkájú (pl. Hörmann, Came) kapunyitója van, de V2 távirányítóval szeretné nyitni, ez az egység illeszthető a meglévő vezérléshez.
- Kültéri világítás és öntözőrendszer: A távirányító szabad gombjával felkapcsolhatja a kerti lámpákat vagy elindíthatja az öntözést.
- Beléptető rendszerek: Társasházaknál vagy irodáknál, ahol nagy számú (akár 1000+) távirányítót kell kezelni és adminisztrálni.
- Sorompók és elektromos zárak: Meglévő sorompók vagy mágneszárak távvezérlésére, akár időzített funkcióval is.
Nem találtunk értékelést